BLOGI: Konverentsist ja kvantfüüsikast – 30.4.2019
- Posted by Liis Kuurme
- On 30. apr. 2019
- 0 Comments
- energia, infoväli, kvantfüüsika, liis kuurme, meditsiin, teadlikkus
Kõigepealt soovin teid kõiki tänada selle eest, et tegite mu sünnipäeva eelmisel nädalal nii südamlikuks ja soojaks! Tänan siiralt kõiki ilusate õnnesoovide eest!
Esimese poole oma päevast veetsin ma konverentsil, mida korraldas MTÜ Kuldliiga. Osalesin päeva lõpus ka vestluspaneelis, mida juhtis hea kolleeg Aivar Haller. Kogu konverentsi kandis üle ka Postimees Online ning keda huvitavad tööturu ja tööhõive teemad, on lahkesti palutud ka konverentsi ülekannet järelvaatamisena kaasa mõtlema. Isiklikult jäi eriliselt kõrvu ettekanne Erik Sakkovilt, kes rääkis oma kogemusest Nordicas. Link järelvaatamisele on leitav siit
Kokkuvõte Kuldliiga FB lehelt: 23.04. toimus Kuldliiga konverents teemal “Eesti tööturg 2019, Töötajast on saanud tööturu KUNINGAS!” Kõik ettekanded olid väga sisukad ja informatiivsed, saalist mõeldi aktiivselt kaasa ning lõpupaneel tekitas elavat arutelu. Jõudsime mõtteni, et meil on vaja rohkem hoolivust, teadlikkust, üksteise mõistmist, andestamist ja tervikpildi nägemist. Edasi viib koostöö, mitte karm võitlus, vastandumisest loobumine, organisatsiooni- ning juhtimiskultuuri arendamine, inimese areng ja tema tegeliku potentsiaali esile toomine sõltumata tema vanusest, julgus asju ette võtta ja sealjuures eksida, õppida neist eksimustest kartmata välist hukkamõistmist, olla vaba hirmudest, mis takistavad meie arenguteed nii isiklikul, kui ka ühiskondlikul tasemel ja aidata meil endil ja meie noortel leida üles meie tegelik anne ehk Elu Kutse!
Tänane blogiteema aga puudutab mind eriliselt. Nimelt lähen ise ja kutsun ka sind, hea lugeja, kuulama mais toimuvat kvantteaduse loengut, mida peab Tallinna Ülikoolis Dr Amit Goswami. Loengu korraldaja on kvantum.ee, kust olen viimasel ajal vaadanud ja lugenud palju huvitavat eestikeelset materjali seoses kvantteadusega. Antud teemad on väga tihedalt seotud sellega, mida enamasti kuulen ka TimeWaveri aastakonverentsidel Saksamaal käies ning seda enam on tõeliselt vahva, et on võetud nõuks tõlkida väärt materjali ka eesti keelde! Sügav kummardus Kvantumi tiimile!
Täna soovitan kõigil vaadata ja kuulata ühte mõnusat intervjuud Dr Goswamiga, mis on filmitud Hawaiil KvantMeditsiini Konverentsil paar aastat tagasi.
Toon siinkohal välja mõned tema mõtted, mis on sarnaselt minu kogemusele ja vaadetele väga palju kinnitust leidnud. Nimelt oma kõnes ütleb ta: “Kvantfüüsika räägib, et teadvus on kõige alus ning maailm koosneb teadvusest, mitte mateeriast.
Materialistlik maailmavaade sobib masinatele, aga isegi kõige kangemad materlialistid teavad, et inimesed kogevad lisaks materiaalsele kogemusele ka teisi kogemusi. Meil on sisemised kogemused, meil on tunded, me mõtleme ja meil on lisaks tunnetusele ka intuitsioon. Selle avastas ammu juba Carl Gustav Jung.
… On päris selge, et kõige teadmine ei nõua põhjuse teadmist. Seda saab teha masin, masin saab käia läbi ja segada nö vanu mustreid ja teemasid, mis on juba “arvutisse” sisestatud. Vanade põhjal saab luua uusi asju. Aga mure on paraku selles, et arvutid ja masinad ei saa kunagi uusi asju protsessida. Kuid uusi asju on vaja selleks, et tuua maailma uusi innovatsioone. Nagu nt tegi Einstein. Enne kui oma teooriaga Einstein lagedale tuli, ei olnud seda osanud teha ükski masin või programm. Materialistlikud teadlased arvavad, et loomingulisus toimib nii – vanadest asjadest uue välja genereerimine – kuid see pole lihtsalt võimalik. Niisiis kui märgata selliseid võimatuid asju, mida materialistlik maailmavaade esile toob, on loomingulisus võimatu. See kuidas loomingulisus töötab inimeste jaoks, on võimatu masinate jaoks. Seega on vajalik loobuda masinlikust teadusest ja omaks võtta inimlik teadus.Kvantfüüsikal põhinev teadus nimelt toobki mängu teadvuse ning see lubab meil kaasata neid energilisi kogemusi, nagu mõtlemine, tunded ja intuitsioon.”
Lisaks räägib Dr Goswami meditsiinist: “Praegu valitseb materiaalne ja masinatel baseeruv ning keemial põhinev meditsiin. Kõik tervisemured tulenevad mingist keemilisest või füüsilisest probleemist ja seda parandab ainult keemiline või füüsiline ravi füüsilisele kehale. Tegelikult see ju nii ei ole. Teame, et sellisel meditsiinil on mitmeid puudusi ja teised meditsiini mudelid, nagu nt akupunktuur, on kogunud hiljuti populaarsust, sest see tegeleb inimese tervise ja tervenemisega palju tõhusamalt. On veel teisigi praktikaid, mis toimivad paremini ja on seetõttu populaarsed.
Kvantfüüsika annab tõestuse alternatiivsele meditsiinile ja toob energeetilised kogemused meie meditsiini sõnavarasse.“
Minu jaoks on loomulikult oluline ka meie Eesti ühiskonnas levivad arusaamad. Kas meil on tervishoid või haigushoid? Kuidas ja millisel moel meil väärtustatakse ja nähakse inimest? Kas me tegeleme inimeste ravimisel pelgalt tema sümptomaatikaga või juurdleme ka algpõhjuste üle, et neid siis lahendada ja korrastada? Kas selleks on meil piisavalt üldse teadlikkust ja ekspertiisi? Oluline on selliste teemade osas siinkohal meeles pidada, et me ei vastandaks allopaatilist ja alternatiivseid võtteid inimestega tegelemises, vaid suudaks luua ühendused, seosed, et need täiendaksid teineteist. Antud teemal olen kuulanud arvukaid loenguid ka TimeWaveri konverentsidel, kus ikka ja jälle tuuakse välja mõiste “intergeeritud meditsiin”, seetõttu on minu jaoks isiklikult üsna vägivaldne rääkida inimese tervikuna käsitlemisel mõistest “alternatiiv”, kuna tegemist ju täiendava ehk integreeritud lähenemisviisiga. Kas meie ühiskond on valmis täna välja astuma integreeritud võimaluste naeruvääristavast suhtumisest?
Siin ka lihtsasti selgitatuna veel mõtteid Dr Goswami poolt: “Selles ülikoolis (Quantum University, Hawaii) õpetame tervet generatsiooni arste, kes hakkavad tervendama holistlikult. Nad tervendavad inimest tervikuna. See tähendab, et lisaks materiaalsele kehale on inimesel veel ka energeetilised, peenemad kehad. Üks, mis tunneb, on vitaalne universum ning universumi kvantvõimalusi kogemegi tunnetena ehk vitaalse energia liikumisena.
Rupert Sheldrake nimetab neid vitaalseid välju morfogeneetilisteks väljadeks, sest need tekitavad bioloogilisi vorme. Need ongi vitaalse energia liikumised. Nt kui akupunkturist tegeleb sinuga, siis ta korrastab sinu vitaalset energiat, mis põhjustabsulle seda valu. Tegu pole lihtsalt füüsikalise poolega, mida tänapäeva meditsiin vaatleb. Pelgalt sümptomite otsimisega ei märgata probleemi tõelist põhjust. Kõik teised kehad on läbi teadvuse ühendatud meie füüsilise kehaga ning seda ühendust nimetatakse mitte-lokaalseks ühenduseks.
Sümptom näitab meile, et füüsilisel kehal on midagi viga, aga selle probleemi toob esile vitaalse ja füüsilise keha eraldatus. Nad ei tööta enam koos, kuna midagi on füüsilises maailmas viltu läinud. Üks viis on parandada füüsilist keha, kuid me saame täna parandada ka vitaalset keha. Vitaalne keha on palju loomingulisem, see on energia ja seega toimub muutus nö kvantmaailmas.
Sellega tegelevadki integreeritud meditsiini arstid täna. Tänapäeval on põhjustanud revolutsiooni see, et neid protsesse ja tulemusi saab mõõta! Sest kui sul ei ole mõõdetavaid tulemusi, ei saa teadust teha. Kuna tegemist on mõõdetavate tulemustega, ei ole see enam mingi muinasjutt, filosoofia, vaid seda saab eksperimentaalselt demonstreerida. Ja asi pole pelgalt mõõtmises, vaid tegu on suure muutusega bioloogia paradigmas, mis on aset leidnud viimase 50 aasta jooksul. See tähendabki, et meil ei ole ainult biokeemiline keha, vaid ka biofüüsiline. Biofüüsiline keha reageerib väga hästi emotsioonidele. Kui tunned negatiivseid emotsioone, märkab seda su biofüüsiline keha ning neid muutusi saabki mõõta. Mõõtes biofüüsilist keha, saame mõõta ka sinu emotsionaalselt seisundit. Saame mõõta vitaalseid energiaid kui need on valesti, täpsemalt millistes organites jne.”
Mõelgem siis veelkord veidi laiemalt meie, kui inimeste, tervikliku olemuse peale. See, kuidas me saame muutuda biokeemiliselt ja energeetiliselt, kuidas on seotud meie muutused ja reaktsioonid läbi sise- ja väliskeskkonna mõjutuste jne jne.
Teadvus on midagi, mida täna ei ole ükski teadlane veel lõpuni osanud “ametlikult” defineerida, ütles Dr Susan Blackmore eelmise aasta konverentsil Tallinnas. Ometi on arusaam, et maailmas on veel palju, mida avastada, uurida ja tõestada. Niisiis oleks igati asjakohane anda võimalus erinevatele vaadetele ja teadusvormidele, et mõistaksime paremini maailmaja iseennast.
See oli selle kevade viimane teisipäevane blogipostitus, sest kevad-suvised toimetused on minu jaoks väga aktiivsed. Küll aga postitan siin-seal aeg-ajalt mõtteid ja viiteid, tegelen iseenda arenguga, klienditöödega jpm.
Hea lugeja! Sulle soovin ikka jätkuvalt palju õhinat ja uudishimu enesearengus, sära ja loomingulisust, elujanu ja kirge, tasakaalu ja märkamist.
Ole hoitud!
Sinu terapeut,
Liis Kuurme
0 Comments