Tõnismäe Stuudio – kes me oleme?
- Posted by Liis Kuurme
- On 22. nov. 2019
- 0 Comments
- energia, füüsiline keha, hingamine, infoväli, kvantfüüsika, liis kuurme, pilates, stuudio, tasakaal, teadlikkus, treening
Need naised siin pildil on üks vinge kolmik, kas pole? Aga miks me kolmekesi – Kathy, mina ja Kaia – pildil oleme? Ilmselt peaks seda juttu alustama algusest, aga selleks pole vist kellelgi viitsimist ega aega lugeda. 😛 Põhiline on see, et Kaia ja mina tunneme teineteist juba aastaid ja oleme rääkinud tunde ja tunde sel teemal, kuidas inimese füüsiline keha ja vaimne tervis on omavahel nii tihedalt seotud, et ükskõik, millise nurga alt vaatad – ikka paistab kõik välja. Täpselt samal põhjusel on Kaia koostöö ja -treenimine ka Kathyga viinud meid kõiki samale lainele ja arusaamistele. Kaia ideedest said ka õigupoolest alguse siduda kokku ühte kooslusesse inimese füüsiline keha ja vaimne tervis, mistõttu on ta ka meie kolmiku promootor.
Aeg on aga läinud meie ühise tööteekonnal nii kiiresti, et meil pole olnud aega jagada oma mõtteid sellest, miks ja mida me siis igapäevaselt teeme! Palusin hiljuti nii Kaial kui Kathyl aga panna kirja mõned mõtted, mida jagan nüüd hea meelega ka teiega!
Kaia: “Mind tõesti huvitab ja inspireerib inimese keha! See milline on keha kasutus, liigutused, rüht – see, kuidas inimene ennast oma kehas tunneb. Minu jaoks on keha info, mida on mul vaja näha, et hakata seda aitama ja treenima. Samas on aga nii treenitava kui minu rahulolevaks tulemuseks vajalik ennekõike koostöö! Veel aga mõistmist, miks üldse kehaga tööd teha, regulaarsust, järjepidavust ja panustamist mitmel tasandil. Teatavasti on füüsiline keha seotud inimese emotsionaalse seisundiga. Teadvustades seda seost aitab õige treening vaimset ja füüsilist tasakaalu saavutada nii tavaelus, harrastus- kui ka tippspordis. Olles aastaid kehade keelt õppinud ja praktiseerinud erinevate tehnikatega, olen jõudnud Pilatese treeningsüsteemini, mille selle looja Joseph Pilates ise nimetas Kontroloogiaks – so kontrollitud, mõtestatud, täpne ja sujuv kehakasutus treenimisel, et ennetada sundasendite pingeid ja vigastusi, taastuda vigastustest, parandada tulemusi spordis, saada tugevaks ja samas painduvaks. Ja mis kõige tähtsam – selline treenimine õpetab saavutama igal inimesel kontakti oma kehaga ning kuulama ja mõistma oma keha, samuti läbi selle ka enda vajadusi ja võimeid.”
Kathy: “Pilatese treeningsüsteemi absoluutselt imeline tugi vigastustest taastumisel ja hea füüsilise vormi loomine annab mulle motivatsiooni seda treeningsüsteemi õpetada, arendada ja praktiseerida. Parim tasu minu töö eest on siis, kui näen, et olen olnud osaline vabastamaks klienti valutavast seljast, luues silmähtavaid tulemusi tema füüsilises kehas või parandades tema vaimset tervist läbi treenimise. Sellised igapäevased “töövõidud” annavad mulle tohutut motivatsiooni panustada igasse klienti kogu oma pühendumisega.”
Just pühendumine on olnud ka minu inspiratsiooniks, kui tegelen omaenda klientidega. Minu tähelepanu ei ole suunatud otseselt füüsilise keha treenimisele, vaid inimese vaimse tervise seisundi kaardistamisele. Minu töö iseloom on küll pisut mängulisem ja spontaansem, aga seda enam on võimalus töö käigus ise õppida, näha ülisuuri muutusi ja lugeda ausat tagasisidet klientidelt, kes on saavutanud oma algseisundist soovitud tulemuseni midagi väga erilist ja suurt. Võiks isegi öelda, kvanthüppeliselt ja elumuutvalt suurt!
Aga mis on minu roll siis siin Tõnismäe Stuudios? Ilmselt annangi oma värvi ja teistsuguse vaatenurga sellele füüsilise keha maailmale oma sageduste ja alateadvusesse sukelduvate analüüsidega. Nagu juba varasemalt mainitud, siis saamegi siinses keskkonnas vaadelda inimest kui tervikut ja aidata ning toetada igat klienti sellel teel tervise, tasakaalu ja rahuloluni nii füüsiliselt kui vaimselt korraga. Mis seal salata, tänapäeval on ju neid võimalusi eneseanalüüsiks ja terapeutidelt peegelduse saamiseks tohutult palju. Ja igaüks ei suuda selles valikurohkuses teha justkui õiget valikut. Mis aga minu peamine ülesanne – annan igale inimesele ausa peegelduse ja informatsiooni temas endas toimuvate protsesside, alateadlike blokeeringute ja takistavate mustrite kohta. Mitte aga sellepärast, et siis oleks inimesel selle taha nö varjuda, kui peaks järgmine elu õppetund või väljakutse tulema, vaid ikka seetõttu, et liikuda edasi vaimselt tervena, tasakaalus ja õnnelikuna. See on see võimalus võtta enese tervise ja heaolu eest 100% vastutus, teha otsuseid hoides tähelepanu nüüd vaid taotletava lahenduse ja tulemuse suunas!
Ja lõpetuseks. Mind kõnetas väga meie ühisel pildistamisel see tunne, et olemegi kolm täiesti erinevat, aga koos ülivingelt ja võimsalt toimivat naist. Ja meis ongi see ürgne vägi ja jõud, millega liigutame ka mägesid paigast, kui vaja (õnneks pole seda vaja olnud!) 😀 Meis kõigis on naiseks ja emaks olemine, pehmus ja samas tugevus, õrnus ja samas nõudlikkus – kõik see, mida ise ka endas armastame! Aga kõige enam – meis kõigis on kirjeldamatu kirg Elu ja oma tegemiste suhtes! Meie elukutse on ühtlasi ka elu kutse.
Soovin väga, et see kirg ja pühendumine nakataks ka neid inimesi, kes meie juurde tulevad – sest see annab elujõudu, tegutsemistahet ja rõõmuga oma enda elu üle vastutuse võtmist!
Sinu terapeut,
Liis Kuurme
0 Comments