BLOGI: Aja planeerimisest ja väärtustamisest 21.8.2018
- Posted by Liis Kuurme
- On 20. aug. 2018
- 0 Comments
- energia, infoväli, inimese energia, liis kuurme, positiivsed tulemused, teadlikkus, toitumine
Aja igapäevasest planeerimisest
Eelmisel nädalal jagasin oma mõtteid toitumisest.
Tänan soovin jagada mõtteid füüsilisest aktiivsusest, iseendale aja võtmisest ja enda aja jagamisest töö, hobide, pere jm vahel.
Füüsilisest aktiivsusest. Nagu eelmisel korral kirjutasin, olen ma inimesena üsna mugav ja kuna lapsest peale pole mulle süstitud sporditegemist, kui midagi meeldivat, siis õpetan oma keha senini ümbermõtlema. Vahel kukun ree pealt maha, aga see on kah ok, alati saan mõne aja pärast jälle ree peale tagasi. Meie pere naabriks kolis hiljuti üks armas pere, kus täiskasvanud on oma spordilembese eluviisiga teinud suisa kadedaks! Heas mõttes kadedaks – nende aktiivne sportlik eluviis on inspireeriv! Juba teen plaane ja samme, et jälle oma füüsilise keha treenitusega järgmine samm ette võtta. Lohutuseks sulle, kes siinkohal mõtleb, et “appikene, mina küll ei oska midagi ette planeerida ja endale selliseid nõudmisi esitada”.. mina kah ei oska, aga see oleks ju ainult tobe ettekääne, miks midagi jälle mitte-teha. Täna on minus juba uus liikuv energia, mis tuleb kohe käima lükata – hea energia loob ja sünnitab siis jälle uut energiat! Aitab neist ettekäänetest, tuleb lihtsalt tegema hakata. Mugavustsoon on mullegi väga tuttav, aga kõige ägedam on sealt iga päev jälle välja tulla! Kui kedagi aga siiralt ja tõeliselt huvitab, et millist füüsilist koormust ta teha võiks või peaks, soovitan igal juhul võtta ühendust oma ala spetsialistiga, kes võimekust ja keha omapärasid ning elustiili arvesse võttes saaks anda konkreetsed juhised. PS oskan omast käest mõnda sellist spetsialisti ka soovitada 😉
Aeg iseendale. Mis see veel on? Nii küsivad enamasti pereinimesed või need, kes on oma täisfookuse laotanud vaid töötegemisele ja karjääri loomisele. Jällegi ülivahva võimalus oma aega planeerida! Nii ma plaani pean ja organiseerin, et leiaksin igas päevas aja iseendale. Kui ma ei jaksa iga päev leida oma nurka, kus istuda ja kasvõi mõtiskleda, siis on mul selleks alati auto! Autosõitjana olen ma tohutult tänulik vabaduse eest! Ma elan oma töökontorist ca pooletunnise autosõidu kaugusel ja enamasti meeldib mulle just see sõiduaeg, kus kuulan muusikat, mediteerin ja lahendan enda sees olevaid küsimusi/konflikte/mõttepusasid. Usu mind, see 30 minutit on väga kosutav ning aitab väga paljud asjad selgemaks mõelda ning koju jõudes olen juba täiesti teisel sagedusel ;).
Teine lemmik-meditatsioone ja aeg endale on aga jalutuskäik – olgu ilm, milline tahes ja päevavalgust või mitte, siis värskel õhul on mingi imeline võluenergia – see puhastab ja korrastab ja teeb pai ning koju tagasi jõudes on meeled alati värskemad ja puhtamad ning rahulikumad!
Aeg ja perekond – kõigele lisaks olen veel ema ja abikaasa. Siiralt ja kogu südamest – ma päriselt naudingi neid rolle, kui vaid oleks rohkem aega… Niisiis planeerin aega oma igapäevastesse tegemistesse ka mõnusad mõttevahetused oma tütre ja pojaga ning abikaasaga. Ei, me ei räägi lihtsalt sellest, et kuidas ühel või teisel päev läks (kuigi seda teeme me kah)! Me jagame oma sügavamaid mõtteid ja muresid ja püüame üksteist kuulata! Mu tütar on mitmeid kordi öelnud, kui õnnelik ta on, et ta emme on terapeut, kes kuulab. Tema sõnul on ta klassis mitmeid lapsi, kellel ei pidavat oma vanematega selliseid suhteid olema. Miks ometi täiskasvanud arvavad, et lapsed kasvavad lasteaias/koolis/trennis iseseisvalt? Millal me unustasime ära selle, kuidas omal ajal lapsepõlves soovisime üht või teist õppetundi ja kogemust oma lähedastega jagada? Jaga ning vaheta oma mõtteid autos koos sõites, poes toitu valides, kodus süüa valmistades ja siis õhtusöögilauas. Proovige koos kasvõi nädal aega kodus nutiseadmed ära panna ja televiisor kinni hoida – näete tulemust kiiresti! Rohkem ma siinkohal ei kirjuta, ma lihtsalt loodan, et me kõik (ka mina) näeksime seda pärismaailma rohkem ja tunneksime selle järele suuremat vajadust ning et me ei peaks teineteisele tähelepanu pööramiseks pöörduma virtuaalmaailma vahenditesse.
Oskus oma aega väärtustada on taaskord seotud teadlikkusega.
Lugesin kunagi ühest majandusteemalistest raamatust, et raha tuleb ja läheb, kuid kõige väärtuslikum ressurss on aeg, mis ei taastu. Väärusta oma aega ning kui tunned, et vajad selles abi, kuna kõik kasvab järsku üle pea, võta hetkeks aeg maha, tunnista, et kuskilt on nüüd üle piiri midagi läinud ning pea kellegagi nõu, olgu see, elukaaslane, sõber või hoopis keegi võõras.
Rääkimine aitab, kuid väga suur oskus on ka kuulata.
Sinu terapeut,
Liis Kuurme
0 Comments