BLOGI: Neerud – kliendi kogemus – 18.9.2018
- Posted by Liis Kuurme
- On 18. sept. 2018
- 0 Comments
- dialüüs, energia, infoväli, inimese energia, liis kuurme, neerud, positiivsed tulemused, psühhosomaatika, sagedus, teadlikkus, toitumine
Kuidas tegeleda süvitsi psühhosomaatikaga ja sagedustega, kui on füüsilises kehas juba keerukad sümptomid?
Eelmisel nädalal kirjutasin pikemalt sagedustest ja täna soovin tuua esimese kliendikogemuse näite, mis on minu praktika jooksul vaat, et huvitavaim!
Minu poole pöördus juba ca 2 aastat tagasi 40-aastane naisterahvas. Tema mureks oli see, et arstide sõnul oli tal neerudega asjalood kehvasti ning vajas lähiajal dialüüsi.
Mida kirjutab wikipedia neerudest: Neerude funktsioonideks, koos hüpotalamuse, ajuripatsi ja neerupealistega, on ka uriini hulga, soolsuse ja happelisuse reguleerimine ja neerud osalevad seega organismi vee-, elektrolüüdi- ja happe-aluse tasakaalu regulatsioonis. Neerusid peetakse elutähtsateks elunditeks, mille töö häirumine ja/või lakkamine võib mõjutada organismi seisundit nii, et organism ei saa nendeta igapäevast tööd jätkata.
Dialüüs on tegelikult neeruasendusravi, mille puhul on võimalik eemaldada neerupuudulikkusega inimese vereringest mürgiseid jääkaineid ja üleliigset vedelikku. Seda vajabki inimene siis, kui tema neerud iseseisvalt enam selle ülesandega hakama ei saa.
Niisiis, kuna neerud on meie füüsilisele kehale väga vajalikud, on vajalik ka nende eest hoolitsemine. Neerude psühhosomaatilist tausta teatakse enamasti, kui seost suhetega (sõprus- ja partnerlussuhted, suhted laste ja vanemate vahel jne). Kuna neerusid on inimesel kaks, on neerudega seotud probleemid selge pilt, et kontakt teis(t)e inimes(t)ega on raske/keeruline. Raske on ka aktsepteerida erinevaid olukordi ja kiputakse jääma kinni minevikku. Samuti saab tuua paralleeli sellest, et kui neerud on otsekui filtreerimiskeskus, nad otsustavad ja kontrollivad, mis on organismile vajalik ja mis mitte, siis ka inimesel jääb see oma olemuses kindlasti erinevates olukordades pingeseisundisse. Vahel seostub neerudega ka hirm, nii et tasub kindlasti teha väike ja aus sisekaemus enda sisse, kui neerudega mingi probleem ilmneb.
Tagasi tulles minu kliendi juurde: alustasime tööd, nagu ikka, esiteks infovälja teraapiaga. Seda selleks, et kui sagedustega on võimalik olemasolevat meditsiinilist ravi toetada, siis enamasti alateadvuse tasandit ehk psühhosomaatikaga seotud teemadega ei tegeleta. Klient oli vägagi teadlik oma ellusuhtumisest, traumadest ja emotsionaalsest taustast, millega tal oli vaja hakata tegelema ning kõigepealt fokusseerisime teraapia selles suunas.
Lisaks tegelesime paralleelselt ka sagedustega. Kuna sageduse teraapia on täiendav viis olemasolevat ravi täiendada ja toetada, siis klient otsustas, et proovib teha ühe intensiivse kuuri (10 korda 2-nädala jooksul) enne, kui tal oli määratud dialüüsi aeg. Peale 10 korda sagedust, läks ta tagasi oma arsti juurde, et täpsustada dialüüsiks kuupäevad ja andis uued analüüsid. Analüüside vastuste tulemused üllatasid väga arsti ja kuna need olid oluliselt paranenud võrreldes eelmiste kordadega, otsustati plaanitud dialüüs siiski edasi lükata. Peale ühte kuud tegime veel ühe samasuguse 10-korra tsükli, mille käigus toetasime veel veidi neerude ja üldiselt organismi tööd. Peale seda ei kuulnud ma oma kliendist pea aasta mitte midagi. (Tead ju küll, et eestlane ei anna tagasisidet kunagi, kui tal asjad hästi on – vaid ikka siis, kui on, mille üle kurta.)
Siis aga võttis ta uuesti minuga ühendust ning rääkis vahepealsest ajast. Sisuliselt oli tema energiatase hoopis teistsugune olnud peale sageduse teraapiat, tema näidud olid arsti juures regulaarses kontrollis käies olnud väga head ning dialüüsi ei tehtudki. Ta jaksas jälle liikuda ja elada oma igapäevast elu jne. Nüüd aga oli keha peale pikka perioodi jälle väsinum ning ta lootis uuesti sagedustega ennast turgutada. Ka seekord kordus sama stsenaarium.
Mida sellest loost kõrva taha panna? Nimelt seda, et isegi, kui kellelegi antakse diagnoos ja ravivõimalused, siis miks mitte täiendada olemasolevat juba lisavõimalustega? Meile on tänapäeval saadaval igasugused erinevad täiendteraapiad ja ükski neist pole parem või halvem. Sageduste osas on eelis lihtsalt see, et sellega pole võimalust nö üle stimuleerida ega haiget teha – keha võtab täpselt nii palju vastu, kui talle on sobilik.
Minu teekond selle kliendiga jätkub tõenäoliselt veel ja loodan väga, et ajapikku saab ta oma vaevustega ühele poole ja liigub edasi juba tervemana igal tasandil!
Soovin sulle palju julgust vaadata rohkem peeglisse ja tegeleda oma hirmude ja konfliktidega enne, kui need ennast kuidagi füüsilisel kujul ilmutavad. Rõõmsat nädalat!
Sinu terapeut,
Liis Kuurme
0 Comments